Mistrzostwa Szkół Ponadgimnazjalnych o Puchar Prezydenta Miasta Jeleniej Góry

Mistrzostwa Szkół Ponadgimnazjalnych o Puchar Prezydenta Miasta Jeleniej Góry

7 marca na stoku Pod Wangiem w Karpaczu rozegrane zostały Mistrzostwa Szkół Ponadgimnazjalnych w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie o Puchar Prezydenta Miasta Jeleniej Góry.

Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Jeleniej Góry Pan Jerzy Łużniak, a sama impreza odbyła się dzięki dofinansowaniu przez Miasto Jelenia Góra.

W zawodach udział wzięło 30 uczniów z czterech jeleniogórskich szkół średnich. Zawodnicy sklasyfikowani zostali zarówno w rywalizacji drużynowej (tu punktowało dwóch najszybszych zawodników z trzyosobowej drużyny), jak i indywidualnej. W klasyfikacji drużynowej mało gościnni okazali się gospodarze, czyli uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 1, wygrywając wszystkie cztery konkurencje.

Równolegle do mistrzostw międzyszkolnych odbywały się “XVII Mistrzostwa Żeroma w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie”. W wewnątrzszkolnej rywalizacji udział wzięło 36 uczniów gimnazjum i liceum. Zawodnicy dwukrotnie pokonywali trasę slalomu giganta, a suma czasów obu przejazdów liczyła się do klasyfikacji końcowej zawodów. Rywalizacja była niesamowicie zacięta, o czym świadczą niewielkie różnice czasowe uzyskiwane przez kolejnych startujących.

Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu, zorganizowaniu i przeprowadzeniu zawodów. Zawodnikom i opiekunom gratuluję i liczę na Waszą obecność w przyszłym roku.

Do zobaczenia na stoku!

FOTOGALERIA    WYNIKI:    DRUŻYNOWE    INDYWIDUALNE   XVII Mistrzostwa ZSO

 

Close Menu